KONST / Litografier / Färglitografi 8371373
*
nr 837 1373
Jan Lundquist
(f. 1935), Sverige
Färglitografi , Jan Lundquist (f. 1935), Hc 36/40, Norr Mälarstrand, motivets mått: 40 x 55
Jan Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 juli 2013
kl 18:43:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/7 12:30:21
1
150 kr
29/7 18:29:58
2
150 kr
29/7 18:30:48
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Jan Lundquist
Jan Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.
Läs mer om Jan Lundquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik jan lundquist litografi litografier litografiskt blad norr mälarstrand svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38
*
Jan Lundquist
Jan Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.
Läs mer om Jan Lundquist
nr 837 1373
Jan Lundquist
(f. 1935), Sverige
Färglitografi , Jan Lundquist (f. 1935), Hc 36/40, Norr Mälarstrand, motivets mått: 40 x 55
Jan Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 juli 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/7 12:30:21 | 1 | 150 kr |
| 29/7 18:29:58 | 2 | 150 kr |
| 29/7 18:30:48 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Jan Lundquist
Jan Lundquist, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.Läs mer om Jan Lundquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik jan lundquist litografi litografier litografiskt blad norr mälarstrand svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43 -
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38



